POZnań

W szachy pograsz z Lordem Vaderem

Vader  Foto:

W jednym miejscu miłośnicy gier znajdą dokładnie to, czego szukają! Fani planszówek będą mogli pograć w tryktraka, talbut albo warcaby, będzie Star Wars kinect i historyczny przegląd gier na od słynnego PONG’a, który w tym roku obchodzi swoje 45 lecie, po projekty z lat 90- tych już na komputerze PC (Wolfenstein, Duke, Quake). To wszystko będą obserwowali i komentowali ludolodzy! Nie zdziwicie się także, jeżeli podczas Polibuda Gaming Zone spotkanie Lorda Vadera albo C3PO.

VaderPolibuda Gaming Zone jest eventem realizowanym w ramach projektu Partnerski Związek Nauki Postepu, którego celem jest przybliżanie studentom i młodzieży w przystępny sposób tego, co w nauce jest intrygujące, co powoduje, że świat staje się ciekawszy i lepszy.

Zapraszamy na intrygujące wykłady i do strefy gier. Ludolodzy opowiedzą o korzyściach z grania a inżynierowie nauczą podstaw programowania oraz przedstawią najnowsze trendy w rozwoju gier na telefony komórkowe i konsole. Będą także twórcy gier i miłośnicy planszówek, ale przede wszystkim fani gier komputerowych, mówi dr Emanuel Kulczycki, naukowy koordynator wortalu naukaipostęp.pl.

Specjalne prezentacje przygotowali naukowcy z Polskiego Towarzystwa Badania Gier, odpowiedzą m.in. na pytania, czy gry to tylko bezproduktywna rozrywka, czy mogą służyć innym celom, co się z nami dzieje, kiedy gramy? Praktycy – programiści opowiedzą o najnowszych trendy w grach komputerowych; projektach mobilnych i augmented reality. W ramach warsztatów Game Maker będzie można w niecałą godzinę zbudować własną działającą grę komputerową

W specjalnym Show Roomie, będzie można stanąć do rywalizacji w tryktraka, talbuta, warcaby ale też w pograć Star Wars Kinect czy kultowego Pong’a. Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Informatyki zaprezentuje wiele znanych gier. Można będzie porównać te same tytuły na różnych platformach a także prześledzić ewolucję gier od słynnego PONG’a, który w tym roku obchodzi swoje 45 lecie, po gry z lat 90-tych już na komputerze PC (Wolfenstein, Duke, Quake).

starforce

Jesteśmy przekonani, że podczas Polibuda Gaming Zone naszym gościom zapewnimy kosmiczne emocje. Naszymi gośćmi będzie 501 Legion Star Wars skupiający posiadaczy profesjonalnych kostiumów proimperialnych z Gwiezdnych Wojen z całego świata. Zapraszamy na pojedynki na miecze świetlne pomiędzy żołnierzami stojącymi po Jasnej Stronie Mocy z popierającymi Imperium Galaktyczne. Nie zdziwcie się więc jeżeli w kampusie Piotrowo spotkacie Lorda Vadera albo C3PO – zaprasza Lidia Leszczyńska z Politechniki Poznańskiej.

Szczegóły na www.naukaipostep.pl/pgz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz