Aglomeracja

Uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana  Foto: UMiG Swarzędz

Zajęcia do końca tego roku szkolnego odbywać się będą nadal w sposób zdalny. Wyjątkiem są tylko konsultacje dla uczniów klas VIII i nauczania początkowego oraz maturzystów.

Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach – przypomniał Dariusz Piontkowski, szef Ministerstwa Edukacji Narodowej – zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą.

Zapowiedział jednocześnie przedłużenie do 26 czerwca kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od początku czerwca możliwe jest organizowanie konsultacji z nauczycielami w szkołach dla wszystkich uczniów, zajęć praktycznych dla uczniów III klas branżowej szkoły I stopnia, zajęć praktycznych z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów III klas technikum, a także praktyk zawodowych u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum.

Zbliżają się także terminy egzaminów. Maturzyści przystąpią do nich już 8 czerwca, a egzaminy dla uczniów klas VIII rozpoczną się 16 czerwca.

Wakacje

Mminister Dariusz Piontkowski przedstawił liczbę zgłoszeń wypoczynku, jaka napłynęła do bazy wypoczynek.men.gov.pl. Podkreślił, że liczby te znacznie odbiegają od danych za ubiegły rok.

Opublikowaliśmy informacje o tym, jak wypoczynek w okresie epidemii powinien być zarządzany – mówił minister – musi być on przede wszystkim bezpieczny, mamy wytyczne, które powinny spełnić organizacje, które będą organizowały wyjazdy.

Wytyczne te regulują m.in. liczbę uczestników wypoczynku, organizację odwiedzin i przebywanie osób z zewnątrz, postępowanie na wypadek podejrzenia zakażenia. Znajdują się tam także także porady i wskazówki dla rodziców wysyłających dzieci na letni wypoczynek. Rodzice i opiekunowie powinni zadbać przede wszystkim o to, aby dzieci udające się wypoczynek były zdrowe, bez objawów infekcji lub choroby zakaźne.

https://www.youtube.com/watch?autoplay=1
Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz