Aglomeracja Swarzędz

Hulajnogi na minuty w Swarzędzu

blinkeecity hulajnogi  Foto: materiały prasowe

Od 2 czerwca elektryczne hulajnogi wypożyczane na minuty pojawią się w Swarzędzu. Indywidualny transport osobisty jak hulajnogi, skutery czy rowery, to obecnie najszybsza forma transportu miejskiego.

Hulajnogi stanowią idealne uzupełnienie oferty transportu publicznego, szczególnie teraz, gdy wracamy do zakładów pracy, a pewne ograniczenia w komunikacji miejskiej muszą pozostać. W ten sposób Swarzędz znajdzie się w grupie ponad 30 miast w Polsce w sieci blinkee.city. Pierwsze pojazdy testowo dostępne są już od dziś (1 czerwca), docelowo będzie ich 100 szt.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg będą mogły osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej.

Hulajnogi są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach.

Niezależnie od naszej pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z pojazdów, zalecamy noszenie jednorazowych rękawiczek – tłumaczą przedstawiciele firmy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz