POZnań

Uber nie może być sponsorem WOŚP

Taxi / taksówka  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy wystosowało list otwarty do Jurka Owsiaka, prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stowarzyszenie powstało we wrześniu 2016 roku. Wspiera je kilka poznańskich korporacji.

W poniedziałek na profilu społecznościowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się informacje, o tym, że Uber wspiera 29. Finał WOŚP. Udostępnił pulę darmowych przejazdów dla organizatorów Finału oraz wolontariuszy. Wkrótce też mają wystartować aukcje z przedmiotami przekazanymi przez firmę.

To nie spodobało się członkom Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy i na maila Jurka Owsiaka wysłli następującą wiadomość (pisownia oryginalna):

Szanowny Panie Jurku, dyrygencie najzacniejszej Orkiestry na świecie,

z ogromną goryczą i żalem przyjmujemy wiadomość, iż głównym sponsorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została firma uber, która niszczy działalność polskich taksówkarzy.

Przez pięć lat nałożono wiele milionów kar administracyjnych na działalność wykonywaną za pomocą aplikacji uber.

Bardzo proszę zapoznać się z historią ubera w naszym kraju, oraz z tym jakie naciski wywiera na ekipę rządzącą. Mimo trzykrotnego odraczania wejścia w życie ustawy “Lex uber” nadal większość kierowców spod znaku uber ,nie spełnia jej wymogów i wykonuje przewóz osób niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

To wstyd dla największej i najzacniejszej Orkiestry świata, że głównym sponsorem Orkiestry została firma zezwalająca swoim partnerom na świadome łamanie prawa przewozowego i czerpaniu z tego procederu korzyści finansowej.

Aplikacja uber stała się narzędziem wykonywania zarobkowego przewozu osób niezgodnie z polskim prawem. Pomimo tego błędu, środowisko taksówkarskie popiera i będzie popierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Pana Dyrygenta najważniejszej Orkiestry.

Pozdrawiam serdecznie Arkadiusz Pawlicki Prezes Zarządu SZPT

Jak pisze o sobie stowarzyszenie powstało, między innymi żeby zjednoczyć poznańskie środowisko taksówkarzy i walczyć z nielegalnymi przewoźnikami.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • To ja inaczej zapytam, a co podoba taksówkarzom? Nic tylko kręcą nosem na wszystko. Dawno nie jechałam zwykłą taksówką, wolę sobie jechać opti taxi niż wspierać tych krzykaczy, którzy są sami sobie winni. A jak podnoszą stawki i oszukują pasażerów to dobrze? Szkoda, że o tym nie wspomnieli.