DLA STUDENTA POZnań

Praktykanci do infolinii dot. szczepień poszukiwani

telefon  Foto: sxc

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) i poznański Uniwersytet Przyrodniczy poszukują chętnych do odbycia praktyk studenckich przy obsłudze infolinii dotyczącej szczepień przeciw COVID-19.

W opublikowanym na stronie internetowej UAM komunikacie podano, że poszukiwani są studenci, którzy mogliby odbyć praktyki w Narodowym Funduszu Zdrowia, polegające głównie na wsparciu Telefonicznej Informacji Pacjenta oraz Infolinii Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19.

Jak podkreślono NFZ zapewni studentom materiały merytoryczne, takie jak skrypty i bazy wiedzy niezbędne do realizacji zadań, a także dostęp do aplikacji pozwalającej na odbieranie telefonów od klientów.

Praktyki mają rozpocząć się w drugiej połowie stycznia oraz na początku lutego i potrwają nie dłużej niż trzy miesiące. Studenci mają poświęcić im od 10 do 15 godzin tygodniowo. Mają pracować zdalnie według harmonogramu dostosowanego do swoich potrzeb.

UAM podał, że oferta praktyk adresowana jest do studentów kierunków takich, jak zdrowie publiczne, socjologia, psychologia, administracja, informatyka, analiza danych oraz im pokrewnych.

Koordynatorka działań Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 prof. UPP dr hab. Joanna Zeyland zaznaczyła w wydanym komunikacie, że NFZ nie wyklucza, iż w ramach praktyk studenci udzielą wsparcia również w innych działaniach związanych z pandemią COVID-19.

Dla wybranych kierunków istnieje możliwość zaliczenia wsparcia udzielonego NFZ w poczet praktyk studenckich – podkreśliła.

Studenci, którzy chcą wziąć udział w praktykach, muszą posiadać profil zaufany. Przy jego zakładaniu pomogą pracownicy NFZ.

UAM zbiera zgłoszenia do czwartku. Wnioski należy przesyłać na adres marketing@amu.edu.pl, w tytule wpisując: “Praktyki NFZ”. Studenci UPP powinni wysyłać zgłoszenia na adres: joanna.zeyland@up.poznan.pl.

Po 15 stycznia w Wielkopolsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19 będą prowadzone przez łącznie 472 placówki i podmioty. Jak podał w środę poznański magistrat w stolicy regionu będzie się można zaszczepić w 94 punktach na terenie miasta.

źródło: (PAP) szk/ wj/

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz