Pobiedziska

Ty też możesz pomóc

Tragiczny pożar w Pobiedziskach  Foto: UMiG Pobiedziska

Wracamy raz jeszcze do informacji o tragicznym pożarze, do którego doszło w Pobiedziskach. Zginął w nim mężczyzna, a kilka rodzin kilkanaście dni prze Świętami straciło dach nad głową. Otrzymali niezbędną pomoc, jednak potrzeby są większe. Możesz pomóc.

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na parterze dwukondygnacyjnej kamienicy w czwartek (10.12) wczesnym rankiem. Pożar rozprzestrzenił się także na korytarz, a następnie objął część pierwszego piętra. Po zakończeniu akcji ratowniczej pracownicy Nadzoru Budowlanego w Poznaniu dokonali oceny stanu technicznego budynku. Dach kamienicy, który groził zawaleniem rozbierali przez cały dzień strażacy.

Zapewniliśmy wszystkim poszkodowanym rodzinom mieszkania zastępcze, a w sprawę natychmiast zaangażowani zostali pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej, który również udzielił poszkodowanym zapomogi na zabezpieczenie podstawowych potrzeb, zakupiono pościele, odzież, obuwie, środki czystości oraz artykuły gospodarstwa domowego – informuje Burmistrz Dorota Nowacka.

Wesprzeć pogorzelców może każdy. Osobą odpowiedzialną za kontakt w sprawie udzielenia pomocy materialnej osobom, które ucierpiały w wyniku pożaru jest Iwona Matysiak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.  Można się z nią skontaktować dzwoniąc pod jeden z numerów telefonów: 61 815 20 00 lub 504 045 907.

Zostało również uruchomione konto, na które można wpłacać bejmy dla rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy.

Stowarzyszenie PATENT nr konta 37 90 4400 01 0010 0000 2929 0001, tytuł wpłat: Pomoc po pożarze.

Tragiczny pożar w Pobiedziskach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz