Sport

Turniej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego

Turniej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego  Foto: A. Zielińska

Turniej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego Foto: A. ZielińskaBlisko 100 zawodników brało udział w trzecim turnieju tegorocznej edycji Otwartej Ligi Tenisa Stołowego w Luboniu.

Najliczniejszą grupę stanowili seniorzy (19-35 lat), których wystartowało 23. Najlepszym okazał się Radosław Malinowski, który pokonał Filipa Kujawę i Bartoszaa Polusa. W kategorii seniorek najlepsza okazała się Joanna Drygas, której ustąpić musiały Agnieszka Lipska i Drgas Adrianna.

Wśród najmłodszych zawodników najlepszym okazał się Jan Kuźniarek, z LKTS Luvena Luboń, zaś w kategorii młodziczek na podium stanęły Maja Zielińska oraz Zuzia Sułek i Weronka Dombka. Wszystkie reprezentują klub LKTS Luvena Luboń. Maja tym zwycięstwem zapewniła sobie tryumf w klasyfikacji generalnej tej kategorii, ponieważ wygrała wszystkie dotychczasowe turnieje – podkreślają organizatorzy turnieju.

Wśród juniorów walkę o najlepsze miejsce wygrał Dariusz Sałamaszek wyprzedzając Łukasza Kuźniaka i Łukasza Czysza.

Daniel Welke wygrał natomiast rywalizację wśród weteranów. Na podium stanęli również Tomasz Cembrowicz i Janusz Cichacki.

Jak się okazuje najbardziej wyrównana walka toczy się w klasyfikacji nestorów. Tutaj różnice punktowe klasyfikacji generalnej są bardzo małe i na pierwsze miejsce szanse ma czterech zawodników. W zakończonym turnieju tym razem ze zwycięstwa cieszyć się mógł Zdzisław Hejna, który wyprzedził Janusza Tomczaka i Zbigniewa Cybulskiego z Łagowa.

Licznie przybyli zawodnicy świadczą o ogromnej popularności Otwartej Ligi Tenisa Stołowego Halamus Luboń CUP nie tylko w najbliższej okolicy, bo przecież gościliśmy w Luboniu zawodników z takich miast jak Łagów, Świebodzice, Głogów czy Bydgoszcz – cieszą się organizatorzy.

Następny a zarazem ostatni turniej tegorocznego cyklu OLTS Halamus Luboń Cup odbędzie się w niedzielę 21 grudnia i będzie jednocześnie podsumowaniem całorocznych zmagań. Tydzień później rozegrane zostaną natomiast Mistrzostwa Lubonia w tenisie stołowym.

Turniej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego Foto: A. Zielińska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz