K U L T U R A

Trzy świnki – nie tylko dla dorosłych

Scenie na Piętrze zaprasza na spektakl Trzy świnki  Foto: Marek Lalko / Fundacja Tespis

Jak twierdzi autor sztuki Gunnar Hayen to komedia zupełnie nieromantyczna. Historia, która w żartobliwy sposób ukazuje problemy męskiej tożsamości i natury, specyficznych i trudnych aspektów relacji z kobietami także z najważniejszą – matką, oraz pewne skrywane strony męskich pragnień. Trzy świnki Teatry Trójkąt z Zielonej góry będziemy migli zobaczyć na scenie na Piętrze w poniedziałek, 7 marca.

Scenie na Piętrze zaprasza na spektakl Trzy świnkiTrzech mężczyzn, każdy na pozór indywidualista, ale tak naprawdę działający wobec kobiety według utartych schematów. Kobieta ma wobec nich przemyślny plan, który zamierza zrealizować. Błyskotliwe dialogi między bohaterami opierają się na podstawowym założeniu, że ludzie mówią zwykle tylko kilkadziesiąt procent tego, co naprawdę myślą. Wirtuozerska muzyka w stylu gypsy jazz, składająca się z wariacji głównie na temat twórczości Django Reinhardta i innych, klasycznych utworów jazzowych w wirtuozerskim wykonaniu Tomasza Gwincińskiego dopełnia spektakl, przywodząc na myśl scenariusze Woody Allena.

W 2012 roku artyści Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry byli już w Scenie na Piętrze z widowiskiem „Scenki z Zoszczenki“ – mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. – Rozbawili wtedy publiczność do łez. Ten spektakl też bawi, dając jednocześnie sporo do myślenia nad naszymi zachowaniami. Czy rzeczywiście stosunki damsko-męskie muszą być tak skomplikowane? Odpowiedź już w marcu w Scenie na Piętrze.

„Trzy świnki“, reżyseria Artura Beling, spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Scena na Piętrze, 7 marca 2016, godz. 19:00. Bilety w cenie 70, 55, 45 złotych do kupienia w kasie Estrady Poznańskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz