POZnań

Trzech zatrzymanych przez Policję po zranieniu 8-latki

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym. Dwóch mężczyzn w wieku 40 i 20 lat oraz 17-latka zostali zatrzymani wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu. Wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw.

Ponadto policjanci znaleźli w mieszkaniu kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków. Cała trójka obecnie przebywa w policyjnym areszcie.Ponadto okazało się, że zatrzymany 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

Do zranienia dziewczynki doszło w czwartek na boisku szkolnym na osiedlu Lecha w Poznaniu. 8-latka przebywała tam wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka mogła wrócić z rodzicami do domu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że dziecko zostało prawdopodobnie postrzelone metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia.

Śledczy ustalili, że sprawcy mogli już wcześniej zranić prawdopodobnie z broni gazowej w podobny sposób inne osoby. W związku z tym prosimy o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie przebywając w tym mogli zostać uderzeni lub zranieni przez sprawców – tłumaczą stróże prawa.

Dzisiaj trwają kolejne przeszukania, ekspertyzy i przesłuchania świadków. Po wykonaniu tych czynności i zebraniu dowodów sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu.

Będziemy wnioskować o areszt dla podejrzanych – mówią Policjanci.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz