smaczneGO

Trwa odliczanie do Wielkiej Szamy!

Wielka Szama  Foto: materiały prasowe

Na wielki głód przychodzi Wielka Szama. Kolejna edycja kulinarnego wydarzenia odbędzie się 25 i 26 marca na Stadionie Poznań. Szykują się dwa dni przepełnione pysznościami z różnych stron świata. Na odwiedzających czekać będzie ponad 30 food trucków z całej Polski.

W ostatni weekend marca powraca największy festiwal food trucków w Wielkopolsce. Będzie to prawdziwa uczta dla podniebienia. Zaplanowane przystanki na kulinarnej mapie wydarzenia to między innymi: Meksyk, Azja, Gruzja, Hiszpania oraz Węgry. Wybór nie będzie łatwy, ale kto powiedział, że trzeba ograniczać się tylko do jednej destynacji? Zachęcamy wręcz do urządzenia sobie kulinarnego tournée!

Jeśli marzycie o wielkich podróżach, poznawaniu nowych kultur i odkrywaniu zaskakujących smaków, to nie możecie przegapić Wielkiej Szamy. Powoli zdradzamy, co pysznego będzie na Was czekać. Przedstawiciele kuchni węgierskiej zaserwują swoje kultowe przysmaki: langosze, czyli pyszne i chrupiące placki drożdżowe z dodatkami oraz świeżo wypiekane, słodziutkie kołacze. W mobilnej restauracji z kuchnią gruzińską będziecie mogli posmakować chaczapuri – słynnej potrawy w kształcie łódki, z serowym nadzieniem, żółtkiem oraz masłem. Nie zabraknie też chinkali – gruzińskiej odmiany pierożków, z mięsnym nadzieniem i esencjonalnym bulionem. Na festiwalu coraz częściej spotkać można także roślinne wersje dań. Przedstawiciele kuchni azjatyckiej zaserwują pad thai: z kurczakiem, wołowiną, krewetkami lub tofu. Niezależnie od obranego kierunku, Wasze kubki smakowe znajdą się w siódmym niebie. Wszystkie food trucki będą publikowane na stronie wydarzenia na Facebooku: Wielka Szama na Stadionie – największy zlot w Wielkopolsce.

Odskocznią od jedzenia będzie strefa dmuchańców! Najmłodsi uczestnicy będą mogli oddać się zabawie i poskakać na kolorowych dmuchańcach z postaciami z bajek, sprawdzić swoich sił na torze przeszkód lub przeżyć prawdziwe rodeo i zmierzyć się z rozwścieczonym bykiem. Nie zabraknie konkursów, w których najlepsi z najlepszych zgarną nagrody w postaci gadżetów lub bonów na jedzonko do wykorzystania w food truckach. Tradycyjnie odbędą się zawody jedzenia na czas! Wkrótce na Facebooku pojawi się informacja, z jakim daniem przyjdzie się zmierzyć. Czuwajcie i zapisujcie się lub zgłaszajcie znajomych do udziału. Całe rodziny i grupy przyjaciół będą mogły wziąć udział w grze terenowej. Jak zawsze na gości czekać będzie strefa konsumpcyjna, strefa chill z leżaczkami i strefa z kolorowankami dla maluchów!

Wielka Szama

Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17, Poznań

25 i 26 marca 2023 r.
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz