POZnań

Trwa budowa nowych połączeń rowerowych w centrum

Przejazd rowerowy przez Grochowską  Foto: materiały prasowe / ZDM

W rejonie skrzyżowania ulic Strzeleckiej, Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej trwa budowa nowej infrastruktury rowerowej. Prace koncentrują się obecnie na terenie parku im. Tadeusza Mazowieckiego, gdzie przygotowywane jest podłoże pod nową trasę, układane są konstrukcje drogi rowerowej i opaski z kamiennej kostki, oraz prowadzona jest budowa nowego oświetlenia.

Drzewa w sąsiedztwie inwestycji zostały zabezpieczone, a te kolidujące przesadzone. Droga rowerowa będzie przebiegała przez park wzdłuż chodnika, minimalizując ingerencję w istniejącą zieleń. Trasa połączy istniejące przejazdy rowerowe przez ul. Droga Dębińska i ul. Kazimierza Wielkiego z mostem na południowej stronie ul. Królowej Jadwigi, oraz przystankiem autobusowym i infrastrukturą dla rowerzystów na wschodniej stronie ul. Strzeleckiej i ul. Kazimierza Wielkiego.

Prace zmienią również geometrię wlotu ul. Strzeleckiej w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego. Przewidziane są również nowe chodniki, oświetlenie, odwodnienie i mała architektura, takie jak ławki, podpórki dla rowerzystów i kosze na śmieci. Nowa infrastruktura ma na celu ułatwienie przejazdu między rondem Rataje a centrum miasta i będzie częścią trasy głównej, łączącej centrum z rejonami Szczepankowa, zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania.

W przyszłym tygodniu planowane są nocne prace związane z kanalizacją w rejonie skrzyżowania ul. Garbary, Krakowskiej i Kazimierza Wielkiego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz