K U L T U R A

Tristan najlepsza muzyka z lat siedemdziesiątych

Tristan  Foto: materiały prasowe / FB / bandtristan

Zespół Tristan wystąpi na scenie klubu Blue Note we wtorek, 9 listopada o godzinie 20:00. To prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki z lat siedemdziesiątych.

O ich muzyce można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”. Na scenie wystąpią czołowi europejscy muzycy jazzowi i popowi co sprawi, że muzyka ta nabiera specyficznego, nowoczesnego brzmienia.

Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Jaycilee Teterissa, wokalistki zespołu. Z zespołem przeniesiemy się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów.

Muzyka zespołu „Tristan” to typowe motywy dla takich grup, jak Toto, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies), ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji i aranżacji.

Na scenie wystąpią w składzie: Jaycilee Teterissa – wokal, Coen Molenaar – instrumenty klawiszowe, Guy Nikkels – gitara, Frans Vollink – gitara basowa, Sebastiaan Cornelissen – perkusja

Tristan (NL)

Klub Blue Note Poznań
wtorek, 9 listopada, godzina 20:00

Bilety w cenie 70 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / bandtristan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz