POZnań

To on zmienia rzeczywistość w klocki Lego

Wizualizacja - INEA Stadion z klocków Lego Foto: Mateusz WawrowskiMimo, że Mateusz Wawrowski nie zwyciężył konkursu It’s your life, just take it, nie porzuca swojej największej pasji – czyli klocków Lego. Jego zainteresowania zostały zauważone z pośród ponad dwóch tysięcy zgłoszeń przez Łowcę Pasji Marcelinę Zawadzką, byłą Miss Polonia z 2011 roku.

Mam satysfakcję, jestem jednym z 30 finalistów ogólnopolskiego konkursu – mówi Mateusz. Niestety nie zostałem laureatem konkursu, ale i tak nie żałuję, że wysłałem zgłoszenie. Poznałem miłe osoby takie jak Miss Polonię 2011 roku, uczestniczkę Tańca z Gwiazdami Marcelinę Zawadzką czy Michała Leszka z firmy Kruger&Matz. Dzięki nagraniu filmu, więcej osób poznało moją pasję, czyli “zamienianie rzeczywistości w klocki Lego”.

Z klocków Lego Mateusz stworzył już między innymi bimbe, wóz straży pożarnej, Ikarus, zbudował także Bramę Poznania. Jego nowy projekt, to INEA Stadion w skali 1:1000. Na razie jest to projekt komputerowy – zaznacza Mateusz. Ale myślę, że wkrótce stadion zbuduję z normalnych klocków LEGO. Nie brakuje charakterystycznego zadaszenia, czterech trybun i pełnowymiarowego boiska. – dodaje.

Wizualizacja - INEA Stadion z klocków Lego Foto: Mateusz Wawrowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz