POZnań

To nie była pierwsza ich kradzież

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali dwóch sprawców kradzieży hulajnogi elektrycznej. Mężczyźni działali wspólnie i nie było to ich pierwsze przestępstwo tego rodzaju. Za ten czyn usłyszeli zarzut kradzieży w warunkach recydywy.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali dwie osoby za kradzież hulajnogi elektrycznej. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca. Sprawcy weszli do hali garażowej w rejonie Nowego Miasta, następnie ukradli sprzęt transportu osobistego i uciekli. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na ponad 2 tysiące złotych.

Jak się okazało sprzęt był wyposażony  w lokalizator, który doprowadził policjantów w rejon ulicy Wrzesińskiej. Ze zgromadzonego w toku sprawy materiału wynikało, że sprawcy poruszali się samochodem marki Ford. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zobaczyli podejrzany samochód. Dokonali jego przeszukania oraz oględzin, a w bagażniku znaleźli skradziony łup.

Następnie kryminalni z Nowego Miasta ustalili potencjalnych sprawców. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez nich na terenie Wrześni.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie mają na swoim koncie. Obydwoje już wcześniej byli karani za kradzieże między innymi rowerów.

21 i 22 latek usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O ich losie zdecyduje teraz sąd.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz