K U L T U R A

“To jest potęga”, czyli najstarsza polska DJ-ka w Poznaniu

Czy bycie DJ-em to domena młodych ludzi? Może i tak. Jednak doskonałym zaprzeczeniem tej teorii jest Wirginia Szmyt, nazywana także najstarszą didżejką w Polsce.

W trakcie wizyty DJ Wiki w Poznaniu towarzyszyć jej będą Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk, którzy przeprowadzili z nią obszerny wywiad, w którym opowiada o swoich trudnych życiowych wyborach. „DJ Wika. Jest moc!” to książka, która wzrusza i daje prawdziwego kopa do życia.

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Teraz DJ Wika inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce.

Efektem rozmowy, którą przeprowadzili Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk jest zaskakująca biografia niezwykłej kobiety i artystki. Wirginia Szmyt ma 77 lat i w pamięci fascynujące historie, którymi dzieli się z czytelnikami. Opowiada o wielkiej miłości, którą dane jej było przeżyć, o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym oraz o tym, jak pięknie się starzeć nie oglądając się za siebie.

Spotkanie z autorami i ich bohaterką odbędzie się w poznańskim salonie Empik Plac Wolności w czwartek 25 lutego o godzinie 18:30.

DJ Wika

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz