Stare Miasto

Termy Maltańskie – dobre wyniki olimpijczyków

POZnań International Swimming Cup - Poznań 21.02.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W niedzielnych zawodach pływackich z okazji 5 urodzin Term Maltańskich rywalizacja przebiegała pod dyktando polskich olimpijczyków. Na basenie brylował Kacper Majchrzak, który pobił rekord życiowy na 100 m stylem motylkowym.

POZnań International Swimming Cup - Poznań 21.02.2016 r.Niedzielne zawody na basenach sportowych Term Maltańskich miały doborową obsadę. Spośród 160 zawodników i zawodniczek było aż 7 olimpijczyków z Rio de Janeiro.

Reprezentanci Polski potwierdzili wysoką dyspozycję i bez większych kłopotów wygrywali swoje konkurencje.

Swój pierwszy start przed poznańską publicznością zanotowała nowa zawodniczka Warty Poznań Anna Dowgiert. Zdominowała 2 wyścigi, na 50 i 200 metrów stylem dowolnym i jest to dobry prognostyk przed kolejnymi startami w sezonie. 2 zwycięstwa w Poznaniu zanotowała inna olimpijka Katarzyna Baranowska, która okazała się bezkonkurencyjna na 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem klasycznym.

Wśród mężczyzn rewelacyjny występ na 100 metrów stylem motylkowym zaliczył Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań uzyskał wynik 53,81 i pobił własny rekord życiowy.

Drugie zwycięstwo odniósł na 200 metrów stylem dowolnym. Najbardziej interesującą konkurencją było 50 metrów stylem dowolnym. Po pasjonującym biegu zwyciężył olimpijczyk z Rio Filip Wypych z bardzo dobrym czasem 22,29, Tuż za nim na podium uplasował się Kacper Majchrzak i drugi z zawodników Warty Poznań Damian Goździk.

Dobre czasy uzyskiwane przez reprezentantów Polski dobrze rokują przed najważniejszymi startami w tym sezonie, grudniowymi Mistrzostwami Świata na krótkim basenie, które odbędą się w Kanadzie.

POZnań International Swimming Cup - Poznań 21.02.2016 r.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz