Aglomeracja

Teraz Szkocja – w soboty i wtorki

kołowanie samolotu wizzair  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Wizz Air uruchomił połączenia ze stolicy Wielkopolski do Glasgow. Wczoraj odbył się lot inauguracyjny z Poznania do największego miasta w Szkocji. Airbus A320 wystartował z o godzinie 16:40 z 147 pasażerami na pokładzie, rozpoczynając regularne połączenia do Glasgow.

kołowanie samolotu wizzair Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterNowe połączenie lotnicze z Poznania do Glasgow to kolejny krok Wizz Air, rozwijający ofertę lotów z Wielkopolski. Dalsze plany przewoźnika zakładają uruchomienie z końcem marca przyszłego roku połączenia do Malmö, jak i zwiększenie liczby rejsów na istniejących połączeniach do Londynu Luton, Doncaster/Sheffield, Oslo Torp, Glasgow oraz Stockholmu Skavsta.

Od maja 2015 roku tym samym w Poznaniu uruchomiona zostanie baza dla drugiej maszyny.

Baza operacyjna oparta na dwóch samolotach zyskuje na stabilności, w dłuższej perspektywie pozwalając na sukcesywny, rozwój siatki połączeń z Ławicy – mowi Elwira Rostowska, kierownik Działu Marketingu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

W przeszłości Wizz-Air oferował z Poznania przeloty do Prestwick, położonego niedaleko Glasgow. Ponowna możliwość dotarcia do największego miasta Szkocji i to na główne lotnisko, dowodzi zmian zachodzących na rynku oraz zwiększenia wzajemnego zainteresowania turystycznego i biznesowej pomiędzy Wielkopolską a Szkocją.

Loty na tej trasie będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w soboty i wtorki.

wizzair

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz