POZnań

Tęczowych Świąt!

Tęczowych Świąt życzyli aktywiści Grupy Stonewall  Foto: materiały prasowe

“Tęczowych Świąt!” życzyli aktywiści poznańskiego stowarzyszenia Grupa Stonewall. W niedzielne popołudnie członkowie i członkinie grupy rozdawali mieszkańcom specjalnie oznakowane pierniki.

Tęczowych Świąt życzyli aktywiści Grupy Stonewall

Jako stowarzyszenie staramy się wychodzić do ludzi tak często, jak tylko się da. Nic nie zwalcza homofobii skuteczniej, niż bezpośredni kontakt z gejem czy lesbijką. – tłumaczy pomysł na akcję Arek Kluk, prezes Grupy Stonewall.

Większość ludzi zakłada, że mijane na ulicy osoby na pewno są heteroseksualne. Nie zdają sobie sprawy z tego, że codziennie mają do czynienia z osobami LGBT+, nawet o tym nie wiedząc.

Chcieliśmy uświadomić to poznaniakom, i przy okazji życzyć im wesołych świąt. Boże Narodzenie to przecież idealny czas na takie gesty – mówią aktywiści.

Pierniki rozdawano na ulicy Półwiejskiej, w okolicach Starego Browaru. W dwie godziny udało się poczęstować aż tysiąc osób. Jak zapewnia Grupa Stonewall, gest spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców miasta.

Szczególnie miło zaskoczone były starsze panie. Z ich strony spotkało nas najwięcej ciepłych słów – mówi Arek Kluk.

Grupa Stonewall to stowarzyszenie działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT+, gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transeksualnych i innych. W tym roku grupa zadebiutowała jako organizator poznańskiego Marszu

Równości, który po raz pierwszy odbył się w ramach nowego wydarzenia – Poznań Pride Week. W tej chwili stowarzyszenie pracuje nad koncepcją drugiej edycji imprezy. Poznań Pride Week 2016 rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz