K U L T U R A

Teatralne improwizacje z Anną Dudą – Gracz

Improwizacje w Teatrze Nowym  Foto: Greg Noo-Wak / archiwum Agaty Dudy Gracz / Teatr Nowy

W pierwszy poniedziałek miesiąca W Teatrze Nowym w ramach cyklu “Improwizacje” będzie można dostąpić wtajemniczenia w najintymniejszy moment teatralnej twórczości, poznając zarazem jedną z najciekawszych metod pracy nad przedstawieniem: aktorskie popisy! To jedyna taka okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak rodzi się spektakl.

„Improwizacje” to cykl spotkań oko w oko z żywiołem teatru, z udziałem najzdolniejszych artystów z całej Polski – tych znanych i tych, którzy dopiero będą znani – gotowych zdradzić sekrety swojego talentu i warsztatu.

To również znakomita okazja, by od kuchni zapoznać się z jedną z najciekawszych metod pracy nad spektaklem pod okiem jednej z najlepszych współczesnych polskich reżyserek: Agaty Dudy-Gracz, która z sukcesami przeprowadziła ten teatralny eksperyment w Krakowie i we Wrocławiu, zaś serca poznańskiej publiczności podbiła kilka lat temu spektaklem „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”.

A wszystko zacznie się jak w najlepszych zagadkach kryminalnych: od listu, czy też – kilku listów. Aktorzy zaproszeni do udziału w improwizacji na kilkanaście minut przed wejściem na scenę dostaną koperty, a w nich – wskazówki dotyczące tego, co mają odegrać na scenie – kilka zdań, kilka słów, może tylko kilka symboli?

Pierwsze spotkanie już 4 lutego o godz. 20.00 na Scenie Nowej.

Użyte w artykule zdjęcia: archiwum Agaty Dudy Gracz / Teatr Nowy , Greg Noo-Wak / archiwum Agaty Dudy Gracz / Teatr Nowy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz