K U L T U R A

Royal Society of Arts z PTPN pytają o przyszłość!

Biblioteka PTPN  Foto: MOs810 / wikipedia

Zmiany klimatyczne sztuczna inteligencją oraz udział kobiet w procesach transformacyjnych 21-go wieku to tematy cyklu „Pytania o przyszłość” organizowanego przez prestiżowe the Royal Society of Arts, do którego należeli Stephen Hawking i Benjamin Franklin razem Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk (PTPN)

W dobie przeciążenia informacyjnego, któremu towarzyszy globalny kryzys zaufania, zwiększa się ryzyko niezrozumienia i mylnych interpretacji procesów zachodzących w przestrzeni publicznej. Naukowcy mają nadzieję, że dostęp do wiarygodnych źródeł informacji pomoże ograniczyć skutki wspomnianych negatywnych trendów.

Żyjemy w czasach, w których rozpowszechnianie informacji opartych na faktach oraz merytoryczna dyskusja, stają się niezbędne dla właściwego zrozumienia dokonujących się w świecie przemian – zauważa dr Alexandra Krawiec, FRSA, reprezentująca w Polsce the Royal Society of Art.

Natomiast Dr Marcin Leszczyński z PTPN zapraszając na spotkanie zapewnia, że zaproponowana formuła dyskusji wydaje się być najbardziej odpowiednia dla budowania swobodnego dialogu pomiędzy słuchaczami i prowadzącymi.

W pierwszym etapie projektu organizatorzy zaplanowali cykl trzech spotkań. Pierwsze odbędzie się w najbliższy czwartek, a dotyczyć będzie zmian klimatycznych. Kolejne: sztucznej inteligencji (11 lutego) i kobiet XXI wieku (8 marca).

Wszystkie spotkania będą miały miejsce w Sali Posiedzeń PTPN – ul. Mielżyńskiego 27/29 o godzinie 18:30. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona jest pojemnością sali. Po prelekcjach organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek i kontynuację dyskusji w kuluarach.

The Royal Society of Arts (RSA) to organizacja pożytku publicznego założona w 1754 r., której głównym celem jest wspieranie szeroko rozumianej działalności na rzecz polepszenia społeczno-ekonomicznych warunków życia. Wśród osób, które na przestrzeni wieków znalazły się w gronie członków RSA znaleźli się m.in: Adam Smith, Benjamin Franklin, Charles Dickens, Stephen Hawking oraz Sir David Attenborough. RSA liczy obecnie około 28 000 członkó w 88 krajach. Podobnie jak the RSA, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk (PTPN), działa na rzecz propagowania idei opartych na faktach, w szczególności tych wspieranych badaniami naukowymi. Od momentu powstania w 1857 roku, PTPN promuje działalność naukową i popularyzującą naukę, zrzeszając najwybitniejszych przedstawicieli poznańskiego środowiska naukowego.

Użyte w artykule zdjęcia: MOs810 / wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz