Piątkowo

T14 przyjazna pasażerowi

Tramwaj zimą  Foto: Tomasz Dworek

Od dzisiaj nieco zmodyfikowany zostanie układ przystanków linii T14, dodatkowo więcej autobusów ma być skierowanych do jej obsługi.

Uwzględniając opinie pasażerów i rad osiedli, na przystankach na trasie autobusu „za tramwaj” T14 uzupełniono ławki i kosze na śmieci, a na przystanku „Armii Poznań” ustawiono wiatę. Natomiast od piątku 5 sierpnia wprowadzone zostaną korekty w usytuowaniu przystanków na trasie tego autobusu – tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego.

Zgodnie z oczekiwaniami Rady Osiedla Piątkowo, w celu poprawy komfortu korzystania z linii „za tramwaj” T14 – dzięki współpracy ZTM i MPK Poznań – na przystanku autobusowym „Armii Poznań” już została zamontowana wiata. W ubiegłym tygodniu na przystankach uzupełniono ławki oraz kosze na śmieci. ZTM Poznań postanowił także wprowadzić kolejne zmiany na linii T14: skierować do obsługi tej linii dodatkowe pojazdy oraz zmodyfikować układ przystanków.

Oto zmiany, które zostaną wprowadzone w piątek 5 sierpnia:
– dotychczasowy przystanek „Szeligowskiego” zmieni nazwę, a jednocześnie zostanie zaliczony do węzła „Os. Sobieskiego” (linie: T14 i nocna linia „za tramwaj” T21);
– autobusy linii T14 i T21 nie będą zatrzymywać się na przystanku „Urbanowska”;
– dla linii T14 i T21 (w kierunku Piątkowa) utworzony zostanie na czas zamknięcia PST tymczasowy przystanek „Księcia Mieszka I”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz