POZnań

Szybka migawka: PBO

Poznański Budżet Obywatelski - Ratujmy stare bimby  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Do końca miesiąca trwa głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Każda osoba fizyczna zamieszkująca Poznań może oddać głosy na projekty, które będą realizowane w 2018 roku. Do rozdysponowania w tym konkursie jest 18 mln złotych.

Na nietypowy sposób zachęcania mieszkańców do oddawania głosów zdecydował się Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, który walczy o dofinansowanie projektu – Odbudowa tramwaju „dwa pokoje z kuchnią”. Po Poznaniu jeździ bimba, z której członkowie KMPS zachęcają do oddawania głosu na ich projekt.

Przeprowadzenie odbudowy tramwajów pozwoli na przywrócenie do ruchu, zbudowanego w warsztatach przy ulicy Gajowej, najbardziej popularnego poznańskiego wagonu „dwa pokoje z kuchnią” oraz wojennego wagonu „Heidelberg”. Wagon P1D ze względu na swoją konstrukcję, ułatwi dostęp do linii turystycznych osobom niepełnosprawnym – wejście do wagonu odbywa się bez stopni. Na pokładzie wyremontowanego tramwaju obsługę pełnić będą konduktorzy w historycznych mundurach – członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Stowarzyszenie od szeregu lat organizuje liczne imprezy komunikacyjne przyciągające mieszkańców Poznania, a także pasjonatów historii komunikacji miejskiej z innych miast Polski i Europy. Letnie turystyczne oraz imprezy takie jak: „Katarzynka” (święto patronki tramwajarzy Św. Katarzyny), czy “Świąteczna Bimba”, na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych Poznania – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Na projekty z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można głosować w Internecie na stronie http://budzet.um.poznan.pl/glosowanie

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz