Aglomeracja

Szybka migawka – Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to nowa, świecka tradycja którą obchodzimy dopiero od 2004 roku. Choć teoretycznie nie jest to dzień wolny od pracy ulokowanie między dwoma innymi, a więc Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3 Maja, przez większość wykorzystywany jest jako ich przedłużenie. W Dniu Flagi biało-czerwone barwy pojawiają się nie tylko na budynkach administracji, ale również na wielu domach.

Prezydent Poznania kilka dni temu rozdawał mieszkańcom flagi, by mogli je wywiesić u siebie. Dzisiaj biało-czerwone chorągiewki rozdawane są również w Swarzędzu. Biało-czerwone barwy zyska dzisiaj między innymi Stadion Miejski.

Z okazji Dnia Flagi na Placu Wolności pojawi się flaga wykonana z tysięcy tulipanów. Sygnałem, który o godzinie 12:00 na Placu Wolności rozpocznie świętowanie, będzie oficjalne wciągnięcie w asyście wojska flagi państwowej na maszt – wyjaśnia Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – po ceremoniale specjalny repertuar przedstawi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod batutą majora Pawła Joksa.

Na Placu Wolności pojawią się również zabytkowe samochody oczywiście z biało-czerwonymi chorągiewkami. Jednym z ciekawszych jeżdżących eksponatów będzie ten wyprodukowany w firmie Rolls-Royce.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz