POZnań

Szpital polowy na MTP

Pawilony MTP  Foto: MTP

W największych miastach powstać mają szpitale polowe dla osób chorych na Covid-19. W Poznaniu ma on zostać zorganizowany na terenie MTP.

Największy taki szpital powstanie prawdopodobnie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przygotowania do jego uruchomienia rozpoczęły się już ten weekend. Ma być gotowy na przyjęcie pacjentów raczej w ciągu kilku dni niż tygodni.

Chcemy przygotować w pierwszym etapie pół tysiąca łóżek, z czego 50 łóżek będzie przeznaczonych dla intensywnej terapii – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM – pozostałe miejsca to będą miejsca dla osób chorych z objawami, takimi wymagającymi leczenia tlenoterapią, ale nie wymagającymi użycia respiratorów.

Podkreślił równocześnie, że nie jest to szpital na teraz. Musimy myśleć o sytuacjach różnych, również o czarnych scenariuszach i dlatego tego rodzaju placówka powstaje -dodał Michał Dworczyk.

Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią Ministra Zdrowia, w Poznaniu, podobnie jak w innych dużych polskich miastach, powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na Covid-19.

Zlokalizowany będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich – poinformował Jacek Jaśkowiak na swoim facebookowym profilu – wkrótce, wraz z Wojewodą Wielkopolskim, przedstawimy szczegóły tego przedsięwzięcia.

Użyte w artykule zdjęcia: MTP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz