POZnań

Punkt pobrań powstanie przy stadionie

Szpital Wojewódzki: powstaje kontenerowa izba przyjęć  Foto: lepszyPOZNAN / Galaxy S9+

W stolicy Wielkopolski wkrótce uruchomione zostaną dodatkowe punkty pobrań wymazów. Jeden z nich wkrótce stanie przy poznańskim stadionie powstanie dzięki pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Liczba zlecanych pobrań wymazów zaczęła ostatnio rosnąć. By zapewnić dostęp do punktów pobrań pacjentom, którym zostało zlecone wykonanie testu na obecność koronawirusa zdecydowano u uruchomieniu kolejnych punktów by usprawnić tę procedurę.

W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu – informuje Marta Żbikowska-Cieśla z wielkopolskiego NFZ.

Żołnierze zaczęli dzisiaj (20.10) przygotowania do ustawienia przy Stadionie Miejskim w Poznaniu dwóch namiotów, w których pobierane będą próbki do badań. Mobilny punkt pobrań powinien być gotowy do końca tego tygodnia.

Punkt ten obsługiwany będzie przez żołnierzy WOT oraz Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu.

Oprócz planowanego punktu przy stadionie, w tym tygodniu wielkopolski NFZ zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu. Pacjenci ze skierowaniem lub wybierający się do sanatorium, od wtorku mogą korzystać z punktu pobrań przy ulicy Serbskiej 7 w Poznaniu na parkingu Tesco.

Wydłużono równocześnie czas pracy w punkcie pobrań wymazów przy ulicy Rokietnickiej 8. Godziny pracy udało się wydłużyć także w wielu punktach pobrań w Wielkopolsce.

W sumie to dodatkowe 33 godziny, w których pacjenci mogą zgłosić się na pobranie wymazów do badania w kierunku Sars-Cov-2 – podsumowuje Marta Żbikowska-Cieśla.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało uruchomionych 39 punktów pobrań, z czego w Poznaniu znajduje się 8 z nich.

fotografia ilustracyjna

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / Galaxy S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz