Aglomeracja

Szlachetna Paczka 2011 – Do przerwy 0:3!

Szlachetna paczka 2011 Do przerwy 0:3  Foto:

Szlachetna paczka 2011 Do przerwy 0:3Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać – zachęcają organizatorzy projektu Szlachetna Paczka w Wielkopolsce. Zrób Paczkę lub dokonaj wpłaty.

Ruszyła własnie XI edycja Szlachetnej Paczki. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło SZLACHETNEJ PACZKI 2011, „Do przerwy 0:3!”, nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy piłkarzami AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

– Chcemy dziś wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! – informuje Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w woj. wielkopolskim. – W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki! Razem możemy wygrać ten mecz! – komentuje Czapliński.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin, w tym do 448 w naszym regionie. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych, a w akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek wraz z piłkarzami Realu Madryt, piłkarze Lecha Poznań, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Małgorzata Ostrowska, siostry Radwańskie oraz polscy mistrzowie olimpijscy. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Jak można pomóc?
– wybrać na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzinę i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy
– wpłacić dowolną kwotę na konto 95 1940 1076 3019 4801 0001 0000 lub online na www.szlachetnapaczka.pl – każda złotówka ma magiczną moc pomnażania dobra!
– wysyłać SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT)
– przekazać Szlachetnej Paczce 1% podatku – nr KRS 00 00 05 09 05

Więcej informacji:

www.wielkopolskie.szlachetnapaczka.pl
www.facebook.com/szlachetna.wielkopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz