Swarzędz

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana  Foto: UMiG Swarzędz

Nowy rok szkolny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy rozpoczną w rozbudowanym i zmodernizowanym. Inwestycja trwała niespełna rok i kosztowała 12.000.000,00 złotych.

Kwota ta pozwoliła nie tylko na prace budowlane, ale również na wyposażenie powiększonej szkoły w Kobylnicy. Bejmy na ten cel pochodziły z budżetu Swarzędza.

Po wybudowaniu nowych szkół w Paczkowie w 2013 roku oraz w 2015 roku w Zalasewie, to kolejna duża inwestycja oświatowa Gminy Swarzędz w ostatnich latach – podkreśla Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Nowy budynek szkoły w Kobylnicy został wybudowany obok dotychczasowego. Ma powierzchnię 933 m² i niemal 10 metrów wysokości.

Na parterze i piętrze powstało 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty. Zamontowano tutaj również windę. Uczniowie będą mogli korzystać z szatni, które urządzono w piwnicy. W sąsiedztwie szkoły wybudowano 52 nowe miejsca parkingowe, a także drogę dojazdową.

Szkoła otrzymała również nową salę gimnastyczną, z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m wraz z trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej – dodaje Maciej Woliński – dodatkowo urządzono osobne szatnie, a także pomieszczenia dla trenerów, obsługujące uczestników zajęć na boisku zewnętrznym.

Uroczyste otwarcie rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbędzie się w poniedziałek 4 września o godzinie 13:00.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz