Aglomeracja

Szkieły migają

Motor Show 2010 - Policja  Foto:

Poznańscy policjanci zaplanowali cykl dyżurów dla osób głuchoniemych. Projekt ten realizowany jest wspólnie z Wielkopolskim Odziałem Polskiego Związku Głuchych. Kolejny dyżur odbędzie się w czwartek (17.12).

Celem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do wszystkich, mających problemy ze słyszeniem i mówieniem, którzy chcieliby uzyskać informacje o sposobie załatwiania spraw przez nich zgłoszonych w jednostkach Policji województwa wielkopolskiego – wyjaśniają policjanci.

Podczas dyżurów szkieły będą wyjaśniać również procedury prawne, a także tłumaczyć przepisy obowiązujące np. użytkowników dróg. Mundurowych wspierać będą tłumacze języka migowego, a komunikacja będzie odbywała się za pomocą komunikatora Skype. Konto policjantów to wielkopolska.policja. Kolejny dyżur zaplanowano jest na czwartek 17 grudnia od godziny 12:30 do 14:30.

Jest to prawdopodobnie pierwsze przedsięwzięcie tego typu w polskiej Policji – podkreślają szkieły z Poznania – inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców naszego województwa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz