K U L T U R A

Szanty na moście! W końcu Poznań leży nad rzeką!

Przyzwyczajamy się powoli do faktu, że Poznań jednak leży nad rzeką. Tym bardziej miło będzie posłuchać muzycznych opowieści znad wielkiej wody. W najbliższą niedzielę na Moście Jordana odbędzie się koncert szant.

Organizatorzy wakacyjnych spotkań z cyklu „A w niedzielę po sumie na moście” nawiązują do staropolskiej tradycji, kiedy po sumie (czyli po głównej mszy w niedzielę) ludzie szli w mieście do restauracji czy kawiarni by spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, a przy ładnej pogodzie pospacerować.

Tym razem głównym punktem niedzielnych atrakcji będzie koncert szant. Zagra i zaśpiewa Grupa Trzymająca Ster.

Członkowie zespołu poznali się w latach dziewięćdziesiątych w Klubie Żeglarskim Politechniki Poznańskiej. Połączyła ich najpierw pasja szeroko pojętego żeglowania i wspólnej zabawy. Z tej mieszaniny zajęć i zainteresowań narodziła się chęć wspólnego grania i śpiewania. Grupa powstała w 2009 roku.

Gramy własne piosenki. Muzykę częściowo tworzymy sami, a częściowo wypożyczamy z annałów muzyki dawnej i tradycyjnej. Teksty zawsze są autorstwa któregoś z członków zespołu.  Malowane przez Grupę krajobrazy żeglarskie są czasem prawdziwe, przeżyte, czasem wymyślone, a czasem wyśnione. Zawsze są własne – tak piszą o sobie i zapraszają do wspólnej niedzielnej zabawy.

Most Jordana zaprasza :)

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz