K U L T U R A

Najbardziej wszechstronny pianista spotka się z fanami

Aleksander Dębicz - Cinematic Piano - Cover  Foto: Empik

Aleksander Dębicz uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych pianistów swojego pokolenia, mimo młodego wieku porównywany jest do Ludovico Einaudiego czy Olafura Arnaldsa.  Gość tegorocznego festiwalu Transatlantyk spotka się z fanami muzyki współczesnej, opowie o swoim debiutanckim bestsellerowym albumie, międzynarodowej karierze oraz o planach na przyszłość. Spotkanie z muzykiem zaplanowano na czwartek 13 sierpnia o godz. 18:00 w poznańskim Empiku.

Dębicz w swojej muzyce łączy rzadko spotykaną wirtuozerię z wpływami muzyki filmowej, jazzowej, a nawet rozrywkowej.

Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych, będąc większości z nich laureatem, zdobywcą nagród specjalnych lub finalistą.

Został zauważony przez wytwórnię Warner, gdy wygrał międzynarodowy konkurs kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest 2013 i w 2014 roku podpisał ekskluzywny kontrakt artystyczny z wytwórnią. Jego debiutancka płyta w barwach Warner Classics – Cinematic Piano – ukazała się w międzynarodowej dystrybucji w 2015 roku i szybko stała się bestsellerem. Zdobyła też zainteresowanie międzynarodowej krytyki muzycznej, zbierając świetne recenzje m.in. w Wielkiej Brytanii i w krajach Beneluxu. Artysta uwielbia ekspolorować różnorodne muzyczne światy.

Obecnie pracuje nad kilkoma nowymi zaskakującymi projektami. Niebawem ukaże się jego nowy singiel inspirowany muzyką elektroniczną i hiphopową.

Dynamiczna narracja albumu inspirowana jest montażem filmowym. Na krążku znalazło się 12 utworów Dębicza, który okazał się nie tylko wyjątkowym pianistą, ale też utalentowanym kompozytorem. Nagrania odbyły się w Alvernia Studios. Za brzmienie płyty odpowiedzialni byli reżyserzy dźwięku, laureaci nagrody Grammy – Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz