Sport

Poznań Synchro Cup 2012 – dzień drugi

Poznań Synchro Cup 2012  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W sobotę po południu zakończyła się rywalizacja pływaczek synchronicznych w Termach Maltańskich. Ostatniego dnia zawodniczki rywalizowały w konkurencji duetów juniorskich oraz solowych występach seniorek. Na koniec mityngu odbyły się najbardziej widowiskowe pokazy kombinacji dziesięcioosobowych.

W kategorii duetów, niepokonane pozostały węgierki Czekus Eszter oraz Kiss Szofi, które po piątkowej rywalizacji seniorek, dziś znów sięgnęły po zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki Neptunu Praga – Holubova Sabina i Martinkova Barbora. Zawodniczki poznańskiego AWF-u – Dominika Marszałek i Karolina Weręża ostatecznie zajęły V miejsce. Była to najwyższa lokata polek w tej kategorii. Medalem może się natomiast pochwalić poznanianka Sandra Kaczmarek, która w konkurencji solistek utrzymała swoją pozycję z wczorajszych programów technicznych i ostatecznie zajęła II miejsce. O strefę medalową otarły się również Anna Klimaszyk i Olga Rusinek, które zajęły kolejno V i VI lokatę.

Po zaprezentowaniu swojego układu w kombinacji, zawodniczki AZS AWF Poznań zajęły III miejsce za zawodniczkami Neptunu Praga oraz węgierskiego BVS.
Po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów, Puchar Poznań Cup zdobyły reprezentantki Białorusi przed drużyną AZS AWF Poznań oraz reprezentacją Węgier.

DUETY – JUNIORKI
1. Czekus Eszter, Kiss Szofi (HUN)
2. Holubova Sabina, Martinkova Barbora (Neptun Praga)
3. Mazgo Katarzyna, Vardak Elmira (BLR)

SOLO – SENIORKI
1. Czekus Eszter (HUN)
2. Sandra Kaczmarek (AZS AWF Poznań)
3. Yadlouskaua Ksenia (BLR)

KOMBINACJE
1. Neptun Praga
2. BVS Hungary
3. AZS – AWF Poznań

PUCHAR POZNAŃ CUP
1. Białoruś
2. AZS AWF Poznań
3. Węgry

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz