Tarnowo Podgórne

Święto latawca na pożegnanie lata

To może być bardzo kolorowe zakończenie lata w Przeźmierowie. To właśnie tutaj odbędzie się piknik Święto Latawca. Pogoda w tę sobotę ma być jeszcze bardzo wakacyjna.

Na to wydarzenie zapraszamy wraz z Radą Sołecką Przeźmierowo oraz Dyrekcją tutejszej Szkoły Podstawowej. Hasłem przewodnim tegorocznego festynu będzie Zjazd Polan. Możemy zatem liczyć na odpowiednie atrakcje.

Wszystko rozpocznie się od przemarszu uczestników pikniku spod szkoły w Przeźmierowie do parku im. St. Kanikowskiego. Tutaj ogłoszony będzie konkurs na najpiękniejszy oraz najwyżej szybujący latawiec.

Będziemy mieli również okazję podziwiać pokaz woltyżerki na koniach Grupy Woltyżerskiej Flicka z Kids Farm. Najmłodsi ucieszą się pewnie z rozstawionych w parku tak zwanych dmuchańców. Będziemy również mogli zagrać między innymi w cymbergaja.  Specjalne atrakcje dla najmłodszych przygotowała Fundacja Dream Up.

Bardzo ciekawie zapowiada się też pokaz średniowiecznych kulinariów, warzenia serów, garncarstwa, dziegciarstwa, bartnictwa, tkactwa, snycerstwa, kowalstwa oraz bednarstwa. Wszystko to prezentować będzie Towarzystwo Żywej Archeologii, dzięki czemu będziemy mogli odbyć niezwykłą wyprawę w czasie.

Towarzystwo Żywej Archeologii zaprezentuje też życie obozowe, rycerskie walki i opowie gawędy o powstaniu państwa polskiego – zapowiadają organizatorzy.

Wieczorem do wspólnego tańca zaproszą nas Modraki, OSiR Jast oraz Jacek Wietrzykowski. Gwiazdą wieczoru będzie Ewa Michrowska, która wystąpi z zespołem.

W parku zostanie zorganizowana również aleja handlowa i gastronomiczna. Kursować po Przeźmierowie będzie też specjalna kolejka.

Rodzinny piknik Święto latawca – Pożegnanie lata odbędzie się w parku St. Kanikowskiego w Przeźmierowie w sobotę 17 września od godziny 10:00. Ramowy program tej imprezy znajdziecie poniżej.

Poznański Piknik Rodzinny - Finał konkursu latawców

10:00 – przemarsz spod Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie do Parku im. St. Kanikowskiego

10:45 – rozpoczęcie konkursu na najpiękniejszy oraz najwyżej szybujący latawiec

12:00 – pokaz woltyżerki na koniach Grupy Woltyżerskiej Flicka z Kids Farm

od 12:00 – pokazy: średniowieczne kulinaria, warzenie serów, garncarstwo, dziegciarstwo, bartnictwo, tkactwo, snycerstwo, kowalstwo oraz bednarstwo. Zaprezentuje życie obozowe, rycerskie walki i opowie gawędy o powstaniu państwa polskiego.

14:00 – zakończenie Dnia Latawca

15:00 – rozpoczęcie festynu Pożegnanie Lata i otwarcie dla wszystkich dmuchańców, cymbergajów, kolejki, kramików i gastronomii.

18:00 – występy zespołów Modraki, OSiR Jast, Jacek Wietrzykowski oraz Ewy Michrowskiej z zespołem.

Poznański Piknik Rodzinny - Finał konkursu latawców

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz