Stare Miasto

Święci trzymają czystą Wartę

Nad Wartą  Foto: Tomasz Dworek

Poznaniacy coraz chętniej spędzają czas nad Wartą. Niestety nie wszyscy wynieśli z domów zamiłowanie do poznańskiego porzundku. Choć ustawione są kosze na śmieci puste butelki, puszki i papiery często do nich nie trafiają i stają się wątpliwą ozdobą zielonych terenów.

Porzundek musi być – mawiali starsi poznaniacy. Nasze miasto zawsze słynęło z tego porządku, ale to zaczęło się w którymś momencie psuć, a szkoda. Teraz, dosłownie kilkanaście godzin przed rozpoczęciem wakacji rozpoczęła się kampania edukacyjna Trzymaj czystą Wartę.  Ma zachęcać do utrzymania terenów nad Wartą w czystości. Jej bohaterami są patroni miasta święci Piotr i Paweł.

Nad Wartą wypoczywa coraz więcej osób, to dowód na to, że warto dbać o rozwój infrastruktury nad naszą rzeką – wyjaśnia Tomasz Lisiecki z poznańskiego Urzędu Miasta – to też powód do tego, żeby wesprzeć ciężką pracę osób sprzątających brzegi Warty sygnałami, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to w jakich warunkach odpoczywamy i przede wszystkim za to, że każdy jest odpowiedzialny za swoje śmieci.

Autorzy kampanii powołują się na podobne doświadczenia, z jakimi od lat mierzy się Warszawa. W stolicy frekwencja nad Wisłą również powoduje duże zaśmiecenie. Dlatego Miasto Poznań chce włączyć do kampanii jak najwięcej podmiotów, które działają w okolicy Warty.

Do współpracy zostali zaproszeni wszyscy gospodarze rzeki, mający realny wpływ na zagospodarowanie nabrzeża, m. in. Politechnika Poznańska, KontenerART, Brzeg Wschodni, okoliczne sklepy i punkty gastronomiczne.

Kampania Trzymaj czystą Wartę potrwa do końca wakacji. Będziemy w miarę możliwości śledzili, czy wpłynęła ona na zachowania osób, które spędzać będą nad rzeką wolny czas.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz