Swarzędz

Świąteczna zbiórka dla zwierzaków ze Skałowa

Pies - Schronisko dla Zwierząt w Skałowie  Foto: Schronisko dla Zwierząt w Skałowie

Zbliżające się Święta stały się pretekstem, by wesprzeć w tym czasie podopiecznych Schroniska w Skałowie.

Zbiórki organizowane w poprzednich latach odbywały się głównie w szkołach, ale te są teraz zamknięte. Schronisko, mimo trwającej pandemii, nadal funkcjonuje, a przebywającym tutaj zwierzakom przyda się pomoc.

Z myślą o psach i kotach, które trafiły do Schroniska, postanowiono kontynuować świąteczną zbiórkę karmy i wszystkiego tego, co jest im potrzebne. Wszystkie dary można przynosić do siedziby Straży Miejskiej.

Aby uniknąć kontaktu, wystarczy je pozostawić w wiatrołapie i zadzwonić domofonem, zabierzemy, zdezynfekujemy, zabezpieczymy – deklarują strażnicy – wszystko to, co zbierzemy tradycyjnie przed wigilią trafi do Skałowa.

Potrzebne są ręczniki kąpielowe, koce, kary dla psów a alergiami, karmy suche i mokre dla psów i kotów, ręczniki papierowe, podkłady chłonne jednorazowe, wyprane niepotrzebne ręczniki ale też pościele oraz koce polarowe, żwirek dla kotów, gazety (dzienniki) jako wyściółka pomieszczeń, gumowe, pełne psie piłki i wszelkie zabawki z gamy niezniszczalnych, dla kotów nowe drapaki, miękkie legowiska, kocie domki.

Świąteczna zbiórka dla podopiecznych Schroniska w Skałowie trwać będzie do piątku 18 grudnia. Dary zbierane są w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Dworcowa 24) od poniedziałku do piątku od 6:00 do 22:00.

Koty w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie Foto: Schronisko dla Zwierząt w Skałowie
Użyte w artykule zdjęcia: Schronisko dla Zwierząt w Skałowie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz