Aglomeracja

Świąteczna kartka prezydenta

Świąteczna kartka  Foto: UMP

Na świątecznej kartce prezydenckiej jest aniołek z tęczą. Rysunek narysowali wychowankowie Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu. We wtorek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania podziękował dyrektorowi placówki oraz przekazał bilety do kina dla dzieci.

Wizyta była dobrą okazją, żeby zobaczyć jak mieszkają wychowankowie domu dziecka. Placówka zajmuje 3 duże domy, w których mieszka łącznie 28 wychowanków. Dzieci mają swoje pokoje, świetlice, miejsce do odrabiania lekcji, a nawet swoje rybki i kraba. Dwa budynki zostały oddane do użytku w 2012 roku, a jeden w 2014. Mimo, że atmosfera oraz warunki mieszkaniowe są bardzo dobre, to historie dzieci są smutne.

Opiekunowie są dumni ze swoich wychowanków. Najstarsza podopieczna już się usamodzielnia oraz rozpoczyna studia. Na pytanie co by przydało się placówce, pracownicy wskazują na lepsze połączenie komunikacyjne domu ze szkołą. Pojawiają się też plany zoorganizowania latem festynu dla dzieci z domów dziecka w Wielkopolsce.

Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu opiekuje się dziećmi pozbawionymi opieki, wychowuje oraz podejmuje działania, które pozwolą wrócić podopiecznym do rodziny naturalnej lub zastępczej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz