Aglomeracja Swarzędz

Swarzędz też ma swój punkt szczepień!

Swarzędz - punkt szczepień  Foto: I. Paprzycka / UMiG Swarzędz


W środę rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1. Rejestracja na szczepienia cały czas trwa.

W punkcie stworzono warunki do zaszczepienia od 500 do 1000 osób dziennie, zależnie od wielkości dostaw szczepionek. W hali sportowej przygotowano 4 stanowiska obsługiwane przez specjalistyczne zespoły szczepienne szpitala Podolany z Poznania.

Zachęcam do rejestracji na szczepienie w Swarzędzu, a jest to zaproszenie zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak i wszystkich innych chętnych – mówi burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:
• poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
• elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
• wysyłając SMS o treści “SzczepimySie” na numer 880 333 333,

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów – wystarczy, że podamy swój nr PESEL.

Przypominamy, że od 10 maja 2021 ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

Użyte w artykule zdjęcia: I. Paprzycka / UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz