Swarzędz

Swarzędz także z rekordowym Finałem WOŚP

Swarzędz także z rekordowym Finałem WOŚP  Foto:

Mieszkańcy gminy Swarzędz podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także pobili swoj zeszłoroczny rekord. Kwota, którą udało się zebrać dla wyrównania szans w leczeniu noworodków to aż 233.669 złote.

Już od wczesnych godzin porannych na ulicach całej gminy pojawiło się prawie 700 Wolontariuszy, którzy zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a łącznie do orkiestrowych puszek wrzucono ponad 110.000,00 złotych – informuje Maciej Woliński z UMiG Swarzędz – wolontariuszką, która podczas 26. Finału zebrała do swojej puszki najwyższą kwotę jest Agnieszka Michałowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu uzbierała 5.408,86 zł.

Wszystko zaczęło się oficjalnie na Stadionie Miejskim im. M. Zaporowskiego, gdzie o 11:00 rozpoczął się III Swarzędzki Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą. Udział w nim wzięło 450 uczestników, którzy mieli do pokonania trasę o długości ok. 5 km. Tradycyjnie sygnał do rozpoczęcie niedzielnego Finału WOŚP dała Swarzędzka Orkiestra Dęta, która pojawiła się na scenie kilka minut po godzinie jedenastej.

Najważniejszą częścią 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były licytacje – dodaje Maciej Woliński – w tym roku w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji licytowano łącznie 170 przedmiotów, a łączna kwota uzyskana z licytacji osiągnęła niemal 100.000,00 zł!

Dużym zainteresowaniem cieszyły się m. in. koszulki i kalendarze WOŚP, a także torty i domki z piernika, piłki KKS Lech Poznań z podpisami zawodników, koszulki meczowe z autografami, zestawy smakołyków dla psa i kota, meble, rower i biżuteria.

Za najwyższą kwotę, bo aż 42.000zł zlicytowano oryginalne, Złote Serduszko o numerze 097. Szczęśliwym nabywcą okazał się, podobnie jak w roku ubiegłym, Ireneusz Szpot. Na licytacji pojawił się również pierścionek zaręczynowy Violetty Łukaszewskiej, o którym zimą 2017 roku mówiła cała Polska. Popularne loterie przyniosły natomiast 10.167,36 zł. Kilka minut po godzinie 20:00 nad Swarzędzem rozbłysło Światełko do nieba.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu zebrano 233.669,54 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz