Swarzędz

Samochód dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski

Samochód dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski  Foto: UMiG Swarzędz / T. Rybarczyk

Podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu (SPDST) mogą już korzystać z nowego samochodu. Przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach został kupiony wspólnie przez Gminę Swarzędz oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obecnie w naszym stowarzyszeniu jest około 300 dzieci i osób z niepełnosprawnością – informuje Barbara Kucharska, prezes SPDST – organizujemy dla nich systematyczne zajęcia w zakresie wczesnej interwencji, rehabilitacji ruchowej z hydromasażem w salach rehabilitacyjnych i, przy cięższym stanie zdrowia. domach, terapii pedagogicznej, terapii logopedycznej, zajęć z psychologiem, dogoterapii, hipoterapii, ćwiczeń na pływalni.

Stowarzyszenie opiekuje się również osobami dorosłymi. Mogą one doskonalić swoje umiejętności w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej w prowadzonym przy stowarzyszeniu Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Przekazany Stowarzyszeniu nowy opel vivaro może przewozić 9 niepełnosprawnych osób wraz z wózkami i jest wyposażony w specjalny podjazd ułatwiający swobodny dostęp dla pasażerów. Pojazd kosztował 126.000 złotych, z czego Gmina zapłaciła 56.870 zł, a resztę przekazał aństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak podkreśliła Barbara Kucharska samochód umożliwi osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz wesprze rodziny. Będzie przydatny  w organizowaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Swarzędzu i Kobylnicy.

Mamy 5 pracowni terapeutycznych na osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu oraz 4 pracownie w budynku przy ulicy Poznańskiej w Kobylnicy – dodaje Barbara Kucharska – w ramach wczesnej interwencji pracujemy nawet z niemowlakami i jest to dla nas bardzo ważne zadanie ponieważ wiemy, że rehabilitacja jest tym skuteczniejsza im wcześniej podjęta.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz / T. Rybarczyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz