Aglomeracja

Strażnicy Miejscy nie tylko wystawiają mandaty

Parking lesny  Foto: Straż Miejska Miasta Poznania

Strażnicy Miejscy często postrzegani są przez ilość wystawionych mandatów. Mało kto wie, że ich praca nie polega tylko na karaniu. Jednym z ich zadań jest przeciwdziałanie łamaniu prawa. Dlatego takie działania warto nagłaśniać.

W rejonie ul. Borówki i ul. Borowej znajduje się kompleks leśny chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Od wiosny do późnej jesieni okolicę tą odwiedzają zarówno miłośnicy spacerów, biegów oraz grzybów. W rejonie tym nie było żadnego parkingu. Kierowcy często pozostawiali samochody w miejscach zabronionych a niekiedy zdarzało się, że nawet wjeżdżali do lasów. Sytuacje te były powodem licznych interwencji straży miejskiej. Chcąc rozwiązać problem, Bartosz Biały strażnik referatu Nowe Miasto, wyszedł z inicjatywą wykonania parkingu leśnego. Propozycję wraz z najlepszą lokalizacją przekazał do ZDM i nadleśnictwa Babki. Pracownicy ZDM utwardzili nawierzchnię i posadowili znak drogowy informacyjny, a leśnicy wykonali ogrodzenie.

W ten prosty sposób, niewielkim nakładem środków, mieszkańcy mogą spokojnie, a co najważniejsze legalnie, pozostawić samochód na parkingu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz