Aglomeracja

Tak wyglądają poznańskie eko-gadżety

I Miejsce VIP  Foto:

Studenci poznańskiej School of Form okazali się bezkonkurencyjni w projektowaniu eko-gadżetów. Zaprojektowali aż pięć, z sześciu, nagrodzonych projektów w konkursie organizowanym w ramach jednej z największych ekologicznych kampanii edukacyjnych w Poznaniu i regionie. Logo „Odzyskaj.Korzystaj” pojawi się na specjalnej grze karcianej oraz teczce na dokumenty.

I Miejsce VIPMłodzi projektanci zgłaszali swoje prace w dwóch kategoriach, proponując gadżet dla dzieci i młodzieży oraz gadżet VIP. Każdy przedmiot musiał być wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Jury miało nie lada kłopot z wytypowaniem najlepszych projektów, ponieważ wszystkie zgłoszone prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Aż pięć nagrodzonych projektów należało do studentek reprezentujących poznańską uczelnię – School of Form.

Pierwsze miejsce w kategorii VIP zajęła Irina Grishina,  która zaprojektowała funkcjonalną teczkę na dokumenty. Najlepszym projektem dla dzieci i młodzieży okazała się edukacyjna gra karciana „Gratowóz”. W projekt włożyłam dużo pracy i zaangażowałam się w prototypowanie. Wygrana to ogromne wyróżnienie i na pewno będzie istotnym punktem w moim portfolio  – cieszy się Hanna Pałczyńska  laureatka konkursu w kategorii dla dzieci i młodzieży.

Zwycięskie prace doskonale wpisały się w ideę kampanii prowadzonej przez Miasto Poznań i mamy nadzieję, że pozwolą zidentyfikować się z nią szerokiemu gronu odbiorców. Doceniamy zaangażowanie w projekt wszystkich twórców – mówi Bożena Przewoźna, Pełnomocnik ds. Realizacji Projektu “System Gospodarki Odpadami dla Miasta Poznania”.

Gra oraz teczka zostaną wyprodukowane. Niezwykle pomysłowe gadżety zaprojektowane przez studentki dystrybuowane będą już od kwietnia m.in. podczas wydarzeń miejskich, w trakcie których autorzy kampanii „Odzyskaj.Korzystaj” zachęcać będą do segregacji odpadów i recyklingu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz