Strażacy wezwani do pożaru w jednym z domów w Swarzędzu musieli nie tylko gasić ogień, ale również przeczyścić komin.
Po zaalarmowaniu o pożarze na miejsce wysłano kilka zastępów Straży Pożarnej, między innymi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu. Dopiero po przybyciu okazało się, że palą się sadze w przewodzie kominowym.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zagaszeniu paleniska i wyczyszczeniu przewodu kominowego – relacjonują strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej 3.
Dokonano również pomiarów przy użyciu kamery termowizyjnej oraz sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym.








![Sw Marcin Expressowa 1984 [A. Szozda] Foto: Andrzej Szozda / Cyryl Sw Marcin Expressowa 1984 [A. Szozda] Foto: Andrzej Szozda / Cyryl](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/04/6axAOA-313x168.jpg)











Dodaj komentarz