POZnań

Wietrzymy szafy na Rynku Łazarskim

Babi Targ  Foto: Minimum Studio / materiały prasowe

Niech żyje drugi obieg i życie w duchu less-waste. Pod tym hasłem w najbliższą niedzielę, 29 maja, spotkamy się na Rynku Łazarskim na kolejnej edycji Babiego Targu, gdzie kilkuset Wystawców i Wystawczyń będzie wietrzyć swoje szafy.

Tego dnia warto przyjść i poszukać czegoś dla siebie, bo Babi Targ to nie tylko doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię ale również świetna alternatywa dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, w którym wezmą udział lokalne i ukraińskie rękodzielniczki i rzemieślniczki, a Leśna Polana zaprosi na warsztaty do strefy malucha.

Zaprosimy również dużych i małych do gry w klasy w ramach akcji „Zagrajmy razem” zainicjowanej przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Poprzez graficzny symbol gry w klasy, narysowany w miejscach nieoczywistych i zaproszenie do skakania, chcemy przypomnieć dorosłym o dziecięcej radości i prawach dziecka do wolności, zabawy.

Odbędzie się również zbiórka ubrań na rzecz punktu Pogotowia Społecznego, które mieści się przy ulicy Ratajczaka 20 i wspiera osoby z Ukrainy szukające w Polsce schronienia.

Wstęp dla Odwiedzających będzie bezpłatny! 
Bilety dla Wystawców w przedsprzedaży już się kończą ale dodatkowa pula będzie w sprzedaży na miejscu, w dniu wydarzenia.

Od 15-tu lat szerzymy ideę less waste w Polsce— mówi Joanna Stankiewicz, organizatorka wydarzenia – dokładnie w kwietniu 2007 roku odbył się pierwszy Babi Targ. Od tego czasu bardzo się rozwinęłyśmy — teraz nasze imprezy gromadzą setki Wystawców i Wystawczyń, którzy szukają drugiego domu dla swoich ubrań.

O Babilądzie i Babim Targu:

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zostało zorganizowane był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby.

Użyte w artykule zdjęcia: Minimum Studio / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz