Suchy Las

Stój, bo strzelam!

Poligon Biedrusko - ćwiczenia  Foto: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Przez cały sierpień lepiej omijać poligon w Biedrusku szerokim łukiem. na pewno nie będzie wolno wchodzić na jego teren na przykład w poszukiwaniu grzybów. W drugim miesiącu wakacji odbywać się będą ćwiczenia, podczas których żołnierze używać będą amunicji bojowej.

Na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej oraz środków minerskich i pozoracji pola walki – informuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Choć ćwiczenia te odbywać się będą głównie od poniedziałku do piątku, bezwzględny zakaz wstępu na poligon obowiązywać będzie cały czas. Osoby, które go złamią narażają przede wszystkim swoje zdrowie, a nawet życie. Złapane będą też karane grzywną.

Przebywanie osób cywilnych w obrębie poligonu jest dozwolone jedynie w czasie wolnym od strzelań tylko na szlakach turystycznych i drogach publicznych za zgodą Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – podkreśla dowództwo CSWL.

Przebywanie poza tymi drogami w granicach poligonu jest zabronione, a drogi asfaltowe Złotniki (Złotkowo) – Biedrusko nie są drogami publicznymi.

Dla przypomnienia ustawione będą między inny odpowiednie tablice informacyjne, zamknięte będą drogi, a teren będzie patrolowany.

Drogi przechodzące przez teren poligonu narażone na niebezpieczeństwo w czasie strzelań, na czas strzelań są zamykane zaporami pomalowanymi w białe i czerwone pasy. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa szkolącym się wojskom droga Złotniki – Biedrusko na całej swej długości może być okresowo całkowicie zamykana dla ruchu cywilnego.

W soboty, niedziele oraz inne dni ustawowo i dodatkowo wolne od pracy droga Złotniki – Biedrusko jest udostępniona dla rowerzystów i pieszych.

Poligon Biedrusko - ćwiczenia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz