POZnań

Staże w poznańskim magistracie

Urząd Miasta Poznania  Foto: Radosław Maciejewski / FotoPortal miasta Poznania

Kolejny już raz poznański Urząd Miasta organizuje staże dla studentów. Tym razem jednak na nieco innych zasadach, bo nie wszyscy będą mogli liczyć na bejmy. Pierwsza część nie będzie płatna, a do kolejnej już z wynagrodzeniem, zaproszeni będą najlepsi.

Poprzednie edycje programu staży cieszyły się bardzo dużą popularnością. Studenci mogli zdobyć doświadczenie, ale też nieco zarobić. Przez ostatnie lata organizowano 49 edycji takich staży. Łącznie zgłosiło się na nie niemal 33.250 studentów, a na staże przyjęto dokładnie 3.535 studentów. Z tej grupy ponad 500 osób znalazło tutaj stałą pracę. Czy tegoroczna zmiana warunków wynagrodzenia ostudzi zapał studentów?

Na studentów w ramach wiosennej edycji staży i praktyk studenckich czeka tym razem ponad 70 miejsc w 26 wydziałach i biurach urzędu miasta. Chętni na zgłoszenie mają czas do 29 stycznia, a doświadczenie zawodowe będą zdobywać od marca do końca czerwca. Poznański Urząd Miasta zaprasza studentów II, III, IV, V roku, z kierunków odpowiadających wymaganiom danego wydziału czy biura.

W tym roku zasady programu stażowego uległy zmianie i realizowany on będzie dwuetapowo – wyjaśnia Anna Sarbinowska, koordynatorka staży w Urzędzie Miasta Poznania – pierwszy polegać będzie na bezpłatnej praktyce, a na podstawie porozumienia z uczelnią studenci przez 2 miesiące będą mogli zdobywać w urzędzie doświadczenie zawodowe.

Pozytywna ocena z tego etapu gwarantuje przystąpienie do drugiego etapu programu, czyli już płatnego stażu. Dopiero wówczas zostanie podpisana umowa zlecenie na kolejne 2 miesiące. Studenci pracować będą 15 godzin tygodniowo.

Studenci, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, swoją pracę rozpoczną już w marcu. Czeka na nich 76 miejsc w 26 wydziałach i biurach urzędu oraz 8 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Na staże można się zgłosić wypełniając formularz, który znajdziesz tutaj. Rekrutacja trwa do niedzieli 29 stycznia.  Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 pod numerem telefonu 61 878 55 10.

Użyte w artykule zdjęcia: Radosław Maciejewski / FotoPortal miasta Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz