Aglomeracja

Startuje Przystań Rzeczna Stary Port

Przystań rzeczna Stary Port  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Okolice Przystani Rzecznej Stary Port, to miejsce, które w XX wieku tętniło zyciem. Zanim jednak weszliśmy w nowe stulecie, zaprzestano przeładunków i zamknięto port.

Od kilku lat Miasto Poznań wraz z wodniakami i miejskimi aktywistami czynią starania, aby na powrót ożywić śródmiejski rejon Warty. Tym razem już nie jako przeładowni, ale miejsca rekreacji dla mieszkańców. Przystań Rzeczna Stary Port rozpoczyna pracę w kwietniu i będzie działała do października 2017. Mieszkańcy będa mogli skożystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, i to nawet ci, którzy nie posiadają patentu sternika.

Poza możliwością wypożyczenia łodzi, Poznaniacy będą mogli wziąć udział w konstruowaniu i budowaniu nowych jednostek pływających, w ramach specjalnych warsztatów szkutniczych. Po raz kolejny zorganizujemy jedyne na skalę polską regaty w środku miasta, w tym także regaty modeli żaglowych. Ponadto planujemy aktywności dla małych i dużych, sąsiedzkie spotkania kreatywne, wycieczki i poznawanie historii Warty. Na najlepszych i najbardziej wytrwałych uczestników naszych zabaw czekają nagrody!

Będą też zajęcia ze służbami miejskimi, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i w czasie wakacji, pikniki oraz koncerty. Nad rzeką nie zabraknie miejsca do odpoczynku, a dzięki współpracy z Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu – także i przyjemnej lektury do poczytania. A kiedy słońce schowa się za horyzont, przystań zmieni się w kino plenerowe.

W najbliższy weekend 29 i 30 kwietnia uruchomiona zostanie wypożyczalnia motorówek. W ramach akcji “Poznań za pół ceny” każdy będzie mógł wypożyczyć łódkę za jedyne 30 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz