K U L T U R A

Startuje Malta Festival Poznań

Ruszyła 24. edycja Malta Festival. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji – 1200 artystów i aktywistów oraz 300 przedsięwzięć artystycznych.

Generator Malta to projekt społecznościowych tworzony przez Malta Festival Poznań z myślą o społeczności lokalnej. Akcja zachęca do wspólnego działania, bycia ze sobą i stawiania pytań o otaczającą nas rzeczywistość poprzez udział w przedsięwzięciach artystycznych, zabawę oraz publiczną debatę. Generator to w tym roku przestrzeń spotkania Ameryki Łacińskiej i Poznania. – To przypływ energii w sercu miasta – mówi Michał Merczyński, dyrektorem Malta Festival Poznań.

Spektakle teatralne i taneczne, performanse, koncerty, filmy, wystawy sztuk wizualnych – to atrakcje tegorocznego Malta Festival Poznań. Wśród najciekawszych wydarzeń poznańskiej sceny teatralnej m.in. “Dziady” w reżyserii Radosława Rychcika. – Spektakl, który przenosi naszą poważną, choć romantyczną polska martyrologie na amerykański sen o demokracji – mówi Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Narodowego w Poznaniu. Z okazji 10-lecia swojej działalności specjalny program przygotował również Stary Browar Nowy Taniec.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz