K U L T U R A

Startuje Festiwal Ethno Port

Ethno Port 2022 - Michal Noga Band  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Powraca Ethno Port 2024, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Etnicznej. To już 17. edycja tego wydarzenia, które pozwala odkrywać brzmienia i tradycje różnych regionów świata. Festiwal trwać będzie od 20 do 23 czerwca i oferuje 4 dni muzycznych doznań oraz wiele różnorodnych atrakcji towarzyszących.

Ethno Port 2024 to gratka zarówno dla miłośników muzyki etnicznej, jak i dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką ludową. Wydarzenie stanowi także miejsce wymiany doświadczeń i nawiązywania międzynarodowych współpracy. Przez muzyczne doświadczenia uczestnicy festiwalu przeniosą się w różne zakątki kontynentów. Na scenach wystąpią artystki i artyści z różnych krajów, m.in. z RPA, Norwegii, Indii, Mongolii, a także z Polski. Uzupełnieniem koncertów będą dyskusje, warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Festiwal Ethno Port to nie tylko muzyka, ale także możliwość skomentowania aktualnych wydarzeń za pomocą muzyki. Przed rozpoczęciem wydarzenia zostanie otwarta wystawa stanowiąca portret społeczności Ethno Portu.

Festiwal oferuje różnorodne zajęcia dla najmłodszych i dorosłych. Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach pieśni baskijskich, warsztatach wokalno-instrumentalnych, warsztatach uważności “Kąpiel w dźwięku” oraz warsztatach dla najmłodszych, podczas których będą mogli napisać swoją bajkę.

To także miejsce na dialog. Przewiduje się rozmowy artystek pracujących z uchodźczyniami i uchodźcami, opowieści Indian z Ameryki Północnej oraz rozmowę o sytuacji w Strefie Gazy poprzedzoną projekcją filmu “Tantura”.

Festiwal proponuje również atrakcje wychodzące poza sferę muzyczną, takie jak spektakl “Dawne zabawki ludowe w Polsce”, targ staroci, kiermasz, garażówka, pracownia krawiecka, rodzinna joga na trawie oraz “Aftery na Dziedzińcu”, czyli zabawa w towarzystwie muzyki serwowanej przez DJ’ów.

Organizatorzy starają się, aby jak najwięcej punktów programu było dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Większość wydarzeń będzie dostępna dla osób z problemami z poruszaniem się, a także dla osób z innym rodzajem niepełnosprawności. Przewidziane są również koncerty z audiodeskrypcją, pokazy filmowe z napisami, tłumaczenie na polski język migowy oraz pokój wyciszenia.

Koncerty odbędą się na trzech scenach: w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, w parku Adama Mickiewicza oraz na Zamkowym Dziedzińcu. Niektóre wydarzenia są bezpłatne, ale niektóre wymagają biletów. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie organizatora.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz