POZnań SieBuduje Wilda

Stare z nowym na Wildzie

Kamienica na Wildzie 1  Foto:

Poznańska Wilda jest dzielnicą zabudowaną przemyślanie z kamienicami na wysokim poziomie architektonicznym. Nie brak tu wielu interesujących przykładów budownictwa różnych epok, jak chociażby szachulcowa kamienica u zbiegu ulic Przemysłowej i Sikorskiego, która uzyskała I miejsce w konkursie „Wilda renowacja roku 2012”. Reprezentacyjną częścią dzielnicy jest Rynek Wildecki z sąsiadującą architekturą i ulokowanym pośrodku rynku targowiskiem owocowo-warzywnym.

Choć do niedawna ta część Poznania kojarzona była z przewagą zabudowy przemysłowej, dzięki swej dobrej lokalizacji i połączeniu z centrum doceniana jest przez mieszkańców i deweloperów. Nową wildecką inwestycją jest Kamienica Wildecka realizowana przez Monday Development u zbiegu ulic Przemysłowej i Chwiałkowskiego.

Będący na ukończeniu obiekt, dzięki swej klasycznej bryle doskonale wpisuje się w sąsiednią, historyczną zabudowę. To właśnie architektoniczne detale, liczne przeszklenia w połączeniu z tradycyjnymi materiałami jak cegła, stal i blacha nadają budynkowi świeży, nowoczesny wygląd – Projektując Kamienicę Wildecką, chcieliśmy ukazać klasyczny miejski styl, ale w nowej odsłonie – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development.

W kamienicy zaprojektowano 38 mieszkań o powierzchni od 29 mkw. do 60 mkw., w większości z balkonami. Lokale posiadają duże okna, a mieszkania na ostatniej kondygnacji są dobrze doświetlone dzięki kubicznym lukarnom i oknom połaciowym. Budynek posiada podziemną halę garażową i windę. Inwestycja jest w końcowej fazie realizacji, a klucze do mieszkań nowi właściciele otrzymają na początku  listopada 2012 roku.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz