POZnań

101 urodziny Wandy Błeńskiej i 101 lampionów!

Demonstracja lokatorska  Foto: lazarz.pl

100 urodziny Wandy Błeńskiej Foto: Robert WoźniakAż 101 lmpionów poszybuje w niebo z mostu Jordana w najbliższy wtorek. Dokładnie tyle lat tego dnia skończy Wanda Błeńska.

Po raz pierwszy w tak nietypowy sposób świętowano rok temu setne urodziny Pani Wandy. Akademickie Koło Misjologiczne, które zorganizowało spotkanie na moście Joradana w Poznaniu, obiecało, że z okazji kolejnych urodzin poszybuje 101 lampionów.

Spotykamy się we wtorek 30 października o godzinie 19:00 przy katedrze na moście misjonarza Bpa Jordana, by modlić się na różańcu za Dr Wandę Błeńską w dniu Jej 101 Urodzin – zapraszają organizatorzy – zapalimy też 101 świec na urodzinowym… niebie Pani Doktor.

Dodają również, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc w leczeni trądu. Wanda Błeńska, której urodziny będziemy świętować, przez 43 lata leczyła chorych na trąd w Ugandzie.

Lampiony będą do odebrania przed modlitwą na moście. Osoby, które będą osobiście na modlitwie, prosimy, by zaznaczyły, że przybędą i chcą same zapalić lampion.

Proponujemy, podobnie jak przed rokiem, ofiarę 10.00 złotych za lampion – wyjaśniają organizatorzy – ofiary przekażemy niemieckiej fundacji, która wspierała pracę Wandy Błeńskiej wśród chorych na trąd.

Nawet jeśli ktoś by się nie załapał na lampion, to i tak zachęcamy do przyjścia – zachęca Magda, u której można było zamawiać lampiony.

100 urodziny Wandy Błeńskiej Foto: Robert Woźniak

Ofiary można przelać na konto Akademickiego Koła Misjologicznego z dopiskiem: “lampion”, podając kwotę i ilość lampionów.
Akademickie Koło Misjologiczne – ASD
61-111 Poznań, ul. Wieżowa 2/4
98 1320 1016 2016 5820 2000 0001

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz