Sport

Stara – nowa hala sportowa na Chwiałce

Hala C POSiR - Chwiałka  Foto: POSiR / materiały prasowe

Międzynarodowy mecz piłki ręcznej kobiet pomiędzy KS AP-Poznań a TV Hannover-Badenstedt upamiętniający 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich oraz 90-lecie Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej będzie okazją do otwarcia Hali Sportowej C POSiR przy ul. Spychalskiego 38. Spotkanie będzie miało miejsce w sobotę 10 listopada o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Hala C to obiekt przejęty przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji od Akademii Wychowania Fizycznego na początku 2018 roku. Jego modernizacja trwała od końca maja do połowy października 2018.

Prace objęły remont elewacji i naprawę dachu. W hali sportowej przeprowadzono ogólną modernizację umożliwiającą rozgrywanie meczów I ligi piłki ręcznej. Hala zyskała posadzkę sportowo powierzchniowo i punktowo elastyczną z nawierzchnią poliuretanową, nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Dzięki rozkładanym trybunom Hala C pomieści widownię do 200 osób.

W obiekcie przebudowano i zmodernizowano także zaplecze sanitarno-techniczne, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi zewnętrzne. Na hali zainstalowano monitoring, a przed halą pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Koszt modernizacji to 1,76 mln zł.

Hala C powiększy bazę treningową POSiR, która będzie służyć przede wszystkim stowarzyszeniom i klubom sportowym. Modernizację obiektu zrealizowano tak, aby z hali mogli korzystać zwłaszcza zawodnicy i zawodniczki gier zespołowych, a w szczególności zespoły piłki ręcznej.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR / materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Zamiast nowej z prawdziwego zdarzenia hali, mamy pudrowanie badziewia z czasów PRLu!
    Jedyne miasto wojewódzkie które nie posiada hali z prawdziwego zdarzenia!
    No cóż, za to mamy Jacka i jego czerwone asfalty oraz maratony prowadzące dziurawymi ulicami !